Telitromicin ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER
J01F MAKROLİDLER, LINKOZAMİDLER VE STREPTOGRAMİNLER
J01FA Makrolidler
J01FA15 telitromicin

Kısıtlamalar

K-AB(Pnömonide kısıtlama yok, diğer endikasyonlarında, siprofloksasin, ofloksasin ve co-trimoksazole dirençli olduğunu gösteren kültür sonucuna göre kullanılır)

Telitromicin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Ketolid grubu antibiyotik. Yetişkinde 2 X 400mg.
Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.
Kontrendikasyon; myastenia gravis, makrolid veya ketolid grubu antibiyotiklerle hepatit öyküsü veya karaciğer hasarı, aşırı duyarlılık, sisaprid veya pimozid ile birlikte kullanımı kontrendikedir.
Etkileşim; sitokrom P450 ile metabolize olan ilaçlar, simvastatin, digoxin, benzodiazepin, rifampin, metaprolol, oral antikoagulanlar. Sık görülen yan etkiler; ishal, bulantı, baş ağrısı.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Telitromicin etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.