Norfloksasin ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER
J01M KUİNOLONLAR
J01MA Fluorokuinolonlar
J01MA06 norfloksasin

Norfloksasin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

DNA Gyrase enzim inhibitörü fluorokinolon grubu antibiyotik. Yetişkin 2 x 400mg.
Gebelik kategorisi C.
Kontrendikasyon; fluorokinolon allerjisi, fluorokinolon kullanımına bağlı, tendinit veya tendon rüptürü anemnezi.
Etkileşim; teofilin, siklosporin, oral antikoagulanlar, sülfonilüreler, probenesid, nitrofurantoin, kafein, antienflamatuar ilaçlar.
Yan etkiler; bulantı, sersemlik, baş dönmesi, baş ağrısı, abdominal kramp, anoreksi, ishal, allerjik reaksiyonlar (ürtiker-anaflaksi), psödomembranöz kolit, hepatik kolestaz, pankreatitis, ventriküler aritmi, interstisyel nefrit, nöropati, tendinit, tendon rüptürü, CK yükselmesi, nötropeni. trombositopeni, hemolitik anemi...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Norfloksasin etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.