Etambutol hcl ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J04 ANTİMİKOBAKTERİYELLER
J04A TÜBERKÜLOZİS TEDAVİSİ
J04AK Diğer
J04AK02 etambutol hcl

Etambutol hcl etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Hücre metabolitleri sentezi inhibitörü antimikobakteriyel antibiyotik. Yetişkin 15-25mg/kg/gün tekdoz.
Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık ve optik nörit.
Etkileşim; aluminyum tuzları.
Yan etkiler; optik nörit, görme keskinliginde azalma, bulanik görme, renk körlügü, anafilaktik reaksiyonlar, iştahsızlık, bulantı, kusma, karin agrisi, ateş, halsizlik, baş agrısı, mental konfüzyon, halusinasyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Etambutol hcl etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.