Deksibuprofen ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - M - KAS-İSKELET SİSTEMİ
M01 ANTİENFLAMATUAR VE ANTİROMATİKLER
M01A ANTİENFLAMATUAR VE ANTİROMATİKLER (NONSTEROİD)
M01AE Propiyonik asit türevleri
M01AE14 deksibuprofen

Deksibuprofen etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Propiyonik asit türevi nonsteroid anti-inflamatuvar. Yetişkinde 200-1200mg/gün.
Gebelik kategorisi: 1. trimester için C; sonra D. Anne sütüne geçer.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, GİS ülser veya kanaması, Crohn hastalığı ya da ülseratif kolitliler, ciddi kalp yetmezliği, Böbrek yetmezliği, Karaciğer yetmezliği, Kanama ya da pıhtılaşma bozukluğu olan ya da antikoagülan tedavi alan hastalar, Hamileliğinin beşinci ayını tamamlamış olan gebelik.
Etkileşim; Antikoagülanlar, metotreksat, lityum, diğer antienflamatuarlar, antihipertansifler, siklosporin, takrolimus, steroidler, digoksin, fenitoin, diüretikler, trombolitikler.
Yan etkiler; dispepsi, diyare, bulantı, bitkinlik, baş ağrısı, baş dönmesi, sinirlilik, nefrit, hepatit, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.