Tiyopental sodyum ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N01 ANESTETİKLER
N01A GENEL ANESTETİKLER
N01AF Barbitüratlar
N01AF03 tiyopental sodyum

Kısıtlamalar

Yeşil reçete gerekli.

Tiyopental sodyum etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Genel anestetik.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, status asthmaticus, porfiri. Kalp damar hastalığı, hipotansiyon, şok, addison hastalığı, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği hiperürisemi,miks ödem, şiddetli anemi, myastenia gravis nisbi kontrendikasyon oluşturur.
Etkileşim; probenesid, diazoksid, narkotik analjezikler, aminofilin, zimelidin, midazolam.
Yan etkiler; solunum depresyonu, aritmi,öksürük, uyanışın uzaması, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.