Hidromorfon hidroklorür ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N02 ANALJEZİKLER
N02A OPİOİDLER
N02AA Doğal opium alkaloidleri
N02AA03 hidromorfon hidroklorür

Kısıtlamalar

Kırmızı reçete gerekli.

SGK SUT EK-4/F Ayakta tedavide sağlık kurulu/uzman hekim raporu ile verilebilecek ilaç.

Hidromorfon hidroklorür etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Narkotik analjezik. Başlangıç dozu günde bir kez 8mg. 24 saatte bir 8mg'lık artışlar yapılabilir.
Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.
Kontrendikasyon; çocuklar, cerrahi operasyon, akut ve postop ağrı tedavisi, GİS kanal daralması, karaciğer yetmezliği, solunum yetmezliği, akut karın ağrısı, status astmatikus, koma, MAOİ ile birlikte kullanımı.
Yan etkiler; konstipasyon, bulantı, sedasyon, yorgunluk, baş dönmesi, uykusuzluk, anksiyete, vertigo, taşikardi, hipotansiyon, hipertansiyon, üriner retansiyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Hidromorfon hidroklorür etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.