Barbeksaklon ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N03 ANTİEPİLEPTİKLER
N03A ANTİEPİLEPTİKLER
N03AA Barbitüratlar ve türevleri
N03AA04 barbeksaklon

Barbeksaklon etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Barbitürat türevi antiepileptik. Çocuklarda 5-8mg/kg ve erişkinlerde 3-5 mg/kg. Tedaviye düşük dozlarla başlanmalıdır.
Kontrendikasyon; alkol, uyku ilacı, analjezik ve psikofarmaka entoksikasyonları, hepatik porfiri, böbrek ve karaciğer bozuklukları, ağır myokard hasarları, tireotoksikoz, feokromositom, dar açılı glokom, rest ürinle birlikte prostat adenomu, taşikardik aritmi­ler; ağır anjina pektoris; ajite psikozlar.
Etkileşim; kumarin türevleri, gri­seofulvin, oral kontraseptifler, guanetidin, diğer SSS deepresanları.
Yan etkiler; huzursuzluk, yorgunluk, iştahsızlık, kilo kaybı, allerjik reaksiyonlar, konstipasyon, optik halusinasyonlar, ataksi, nistagmus, baş dönmesi...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Barbeksaklon etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.