Etosüksimid ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N03 ANTİEPİLEPTİKLER
N03A ANTİEPİLEPTİKLER
N03AD Süksinimid türevleri
N03AD01 etosüksimid

Etosüksimid etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Petit mal epilepside, antiepileptik. Çocukta 20mg/kg.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.
Etkileşim; karbamezapin, folik asit, haloperidol, fenotiyazin, loksapin, maprotilin, MAO inhibitörleri, pimozit, trisiklik antidepresanlar, tiyoksantenler, nomifensin.
Yan etkiler; iştahsızlık, bulantı, diyare, kilo kaybı, lökkopeni, aplastik anemi, sinirlilik, baş ağrısı, allerrjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Etosüksimid etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.