Selejilin hcl ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N04 PARKİNSON İLAÇLARI
N04B DOPAMİNERJİKLER
N04BD Monoamin oksidaz B inhibitörleri
N04BD01 selejilin hcl

Selejilin hcl etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Parkinsonda MAO B inhibitörü dopaminerjik. Kahvaltıdan sonra 2 tablet veya kahvaltıdan ve öğle yemeğinden sonra birer tablet.
Kontrendikasyon; hipertansiyon, glokom, idrar retansiyonu, aritmi, anjina pektoris, demans, GİS ülserleri, antidepresiflerle birlikte kullanımı.
Etkileşim; diğer parkinson ilaçları, MAO inhibitörleri, rezerpin, piridoksin, nöroleptikler, papaverin, antiasitler..
Yan etkiler; anoreksi, bulantı, ağız kuruluğu, ortostatik hipotansiyon, aritmi, uykusuzluk, anksiete, disknezi, anormal hareketler...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Selejilin hcl etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.