Asepromazin maleat ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N05 PSİKOLEPTİKLER
N05A ANTİPSİKOTİKLER
N05AA Alifatik fenotiyazinler
N05AA04 asepromazin maleat

Asepromazin maleat etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Psikoz, kusma ve bulantı, hıçkırıkta, alkolik hallüsinasyonlarda ve diğer nöropsikiyatrik rahatsızlıklarda, antipsikotik. Yetişkinlerde 3 kez 20-30 damla; 30ay-5 yaş arası çocuklarda bölünerek verilen günde 2-5 damla/kg; 5-12yaş arası çocuklarda günde 3 kez 15-20 damla ve yaşlılarda günde 3kez 15-20 damla.
Kontrendikasyon; koma, yüksek doz SSS depresanı (alkol, barbitürat, narkotikler gibi) almış olanlar, kemik iliği depresyonu.
Etkileşim; SSS depresanları, alkol, narkotik analjezikler, barbitüratlar, amfetamin.
Yan etkiler; ekstrapiramidal belirtiler, sersemlik, ortostatik hipotansiyon, taşikardi, lökopeni, anemi, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Asepromazin maleat etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.