Flufenazin deconat ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N05 PSİKOLEPTİKLER
N05A ANTİPSİKOTİKLER
N05AB Piperazin fenotiyazinler
N05AB02 flufenazin deconat

Flufenazin deconat etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Fenotiyazin türevi antipsikotik. Yetişkinde 4-6 haftada 1 ampul.
Kontrendikasyon; komamatöz durumlar, şiddetli depresyon, subkortikal beyin harabiyeti, yüksek doz hipnotik alımı, kan diskrazisi, karaciğer yetmezliği, 12 yaşından küçükler, aşırı duyarlılık.
Etkileşim; alkol ve SSSdepresanları, sempatomimetikler, adrenerjik blokerler, antikoagulanlar, lityum, L-Dopa, antikonvülzanlar, trisiklik antidepresanlar, antidiyabetikler.
Yan etkiler; extrapiramidal semptomlar (psödoparkinsonizm, distoni, disknezi, akatizi, okülojirik krizler, opistotonüs, hiperfleksi), psikozun reaktivasyonu, huzursuzluk, hipertansiyon, bulantı, iştahsızlık...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Flufenazin deconat etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.