Mesoridazin ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N05 PSİKOLEPTİKLER
N05A ANTİPSİKOTİKLER
N05AC Piperidin fenotiyazinler
N05AC03 mesoridazin

Mesoridazin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Fenotiyazin türevi antipsikotik. Yetişkinde günde 5-15 mg (1-3 draje, max 6) yemeklerden sonra alınmalıdır. 4-12 yaşlarındaki çocuklara günde maksimum 3 draje.
Kontrendikasyon; koma durumları veya ciddi santral sinir sistemi depresyonu, diğer fenotiazinlere aşırı duyarlılık veya kan diskrazisi.
Etkileşim; analjezik, hipnotik, antihistaminik, narkotik analjeziklerin, diğer psikotrop bileşiklerin ve alkolün merkezi etkilerini artırır. Adrenerjik vazokonstriktörlerin etkileriyle çatışabilir.
Yan etkiler; uyku hali, uyuşukluk, ağız kuruması, bulanık görme, taşikardi, hipotansiyon, baş dönmesi, idrar tutukluğu, ejakülasyon inhibisyonu, bulantı, kusma, allerjik deri reaksiyonları, ışığa duyarlılık, reversibl EKG değişiklikleri (en çok T çizgisinde) ve ekstrapiramidal semptomlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Mesoridazin etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.