Pentothal sodyum ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N05 PSİKOLEPTİKLER
N05C HİPNOTİKLER VE SEDATİFLER
N05CA Barbitüratlar
N05CA01 pentothal sodyum

Kısıtlamalar

Yeşil reçete gerekli.

Pentothal sodyum etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Kı­sa sü­re­li ope­ras­yon­lar­da tek başına anes­te­zik ajan ola­rak, anestezide yardımmcı olarak, hipnoz sağlanmasında ve konvülsif durumlarda barbitürat türevi sedatif hipnotik.
Kontrendikasyon; aşı­rı du­yar­lık, sta­tus ast­ma­ti­kus, por­fi­ri.
Etkileşim; pro­be­ne­sid­,, leuzar­ken, ami­no­fi­lin, zi­me­li­din­, opi­yat anel­je­zik­ler, di­azok­sid, mi­da­zo­lam.
Yan etkiler; so­lu­num dep­res­yo­nu, mi­yo­kar­di­yal dep­res­yon, arit­mi, uy­ku­lu ha­l, allerjik reaksiyonlar..

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Pentothal sodyum etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.