Amitriptilin hcl ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N06 PSİKOANALEPTİKLER
N06A ANTİDEPRESANLAR
N06AA Non-selektif monoamin reuptake inhibitörleri
N06AA09 amitriptilin hcl

Amitriptilin hcl etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Trisiklik antidepresan. Yetişkinde 3 x 10-25 mg.(max300mg/gün). Gebelikte önerilmiyor. Anne sütüne geçer.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, miyokard enfarktüsü, kalp blokları,kardiyak aritmiler, manik hastalar, dar açılı glokom, prostat hipertrofisi. MAO inhibitörleriyle birlikte kullanılmamalıdır.
Etkileşim; antikolinerjik ya da sempatomimetik ilaçlar, guanetidin, debrizokin, betanidin ve klonidin gibi antihipertansifler, simetidin, fluoksetin ve fluvoksamin.
Yan etkiler; uyuşukluk, ağız kuruluğu, baş dönmesi, kabızlık, akomodasyon bozuklukları, taşikardi, intraoküler basınç artması, idrar tutukluğu...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Amitriptilin hcl etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.