Fluvoxamine maleate ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N06 PSİKOANALEPTİKLER
N06A ANTİDEPRESANLAR
N06AB Selektif serotonin reuptake inhibitörleri
N06AB08 fluvoxamine maleate

Fluvoxamine maleate etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Selektif serotonin gerialım inhibitörü antidepresif. Yetişkinde 50 100mg (max 300mg bölünerek).
Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer. Gebelik ve laktasyonda önerilmez.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, tizanidin, thioridazin, alosetron, pimozide, 14 günden az ara ile MAO inhibitörleri ile birlikte kullanım.
Etkileşim; karaciğerde oksidasyonla metabolize olan ilaçlar, varfarin, fenitoin, teofilin, klozapin, karbamezapin, benzodiazepinler, trisiklik antidepresanlar, oral antikoagulanlar, lityum, triptofan, alkol.
Yan etkiler; bulantı, kusma, asteni, baş ağrısı, halsizlik, çarpıntı, karın ağrısı, konstipasyon, hipotansiyon, artralji, miyalji...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.