Pilokarpin hcl ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N07 DİĞER SİSNİR SİSTEM İLAÇLARI
N07A PARASEMPATOMİMETİKLER
N07AX Diğer
N07AX01 pilokarpin hcl

Kısıtlamalar

Pilokarpin HCL oral formları (Kserostomi tedavisinde; Radyasyon onkolojisi uzman hekimince düzenlenecek 3 ay süreli uzman hekim raporuna dayanılarak, uzman hekimlerce reçetelenir. Sjögren sendromunda; Romatoloji, immunoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzman hekimlerinden birinin yer aldığı ilacın kullanım dozunun da belirtildiği bir yıl süreli sağlık kurulu raporuna dayanılarak bu uzman hekimler veya iç hastalıkları uzman hekimlerince reçete edilir.)

Pilokarpin hcl etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Sjögren sendromu ve radyoterapiye bağlı tükrük bezi hipofonksiyonunda, parasempatomimetik. 3 x 5mg (max 30mg/gün).
Kontrendikasyon; kontrolsuz kalp böbrek hastalığı, kontrolsüz astım, aşırı duyarlılık, glokom.
Etkileşim; beta adrenerjik antagonistler, antikolilerjikler.
Yan etkiler; terleme, rinit, baş ağrısı, sık idrar, bulantı, sersemlik, vazodilatasyon, diyare, lakrimasyon, karın ağrısı, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Pilokarpin hcl etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.