Disülfiram ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N07 DİĞER SİSNİR SİSTEM İLAÇLARI
N07B BAĞIMLILIK İLAÇLARI
N07BB Alkol bağımlılığı
N07BB01 disülfiram

Kısıtlamalar

Psikiyatri uzmanı veya bu uzman hekimin düzenlediği ilaç kullanım raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçetelendirilebilir.

Disülfiram etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Kronik alkolizmde, aldehit dehidrojenaz enzim inhibitörü. Başlangıçta günde 500mg. Devam 125-500mg.
Kontrendikasyon; ciddi miyokard hastalığı, koroner arter hastalığı, DM, hipertansiyon, böbrek veya karaciğer yetmezliği, epilepsi, ilaç bağımlılığı, hipotiroidi, solunum sistemi hastalığı, beyin hasar, aşırı duyarlılık.
Etkileşim; alkol (topikal kullanım dahil), izoniazid, etambutol, metronidazol, paraldehit, antikonvülzanlar,antikoagulanlar.
Yan etkiler; dispepsi, yorgunluk, baş ağrısı, diyare, erkekte empotens, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Disülfiram etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.