Siproheptadin hcl ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - R - SOLUNUM SİSTEMİ
R06 SİSTEMİK ANTİHİSTAMİNİKLER
R06A SİSTEMİK ANTİHİSTAMİNİKLER
R06AX Diğer
R06AX02 siproheptadin hcl

Siproheptadin hcl etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Antihistaminik. 2-6 yaş arası 3 x 1 ölçek, 7 yaş üzerinde 3 x 2 ölçek.
Kontrendikasyon; yenidoğan, emzirme, alt solunum yolu hastalıkları, MAO inhibitörleri ile birlikte kullanımı, glokom, stenozlu peptik üğlser, prostat hipertrofisi, idrar kesesi boynu darlığı, piloroduodenal obstrüksiyon, aşırı duyarlılık.
Etkileşim; MAO inhibitörleri, SSS depresanları.
Yan etkiler; sedasyon, uyuklama, ağız kuruluğu, bronş salgılarında koyulaşma, baş dönmesi, koordinasyon bozukluğu, lökopeni, anemi, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Siproheptadin hcl etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.