Amerika'nın bel ölçüsü genişlemeye devam ediyor.

Çarşamba günü, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, 16 eyalette sakinlerinin en az %35'inin obez olduğunu ve bu rakamın 2018'den bu yana neredeyse iki katına çıktığını duyurdu.

New York'taki Lenox Hill Hastanesi obezite cerrahisi şefi Dr. Mitchell Roslin, "COVID bir hızlandırıcı olsa da, trendler uzun süredir devam ediyor" dedi. "Bu, gıda arzımızdaki değişikliklerin ve işlenmiş gıdaların artan tüketiminin sonucudur." Sağlıksız, işlenmiş gıdalara (genellikle taze, işlenmemiş gıdalardan daha ucuz ve daha kolay hazırlanır) erişim kolaylığının, Amerikalıların giderek daha yüksek kalorili, düşük besinli yiyecekler yediği anlamına geldiğine inanıyor.

Obezite kalp hastalığı, felç, tip 2 diyabet, belirli kanserler ve hatta daha kötü ruh sağlığı için artan riskler getirdiği için ABD'de büyük bir sağlık sorunu olmaya devam ediyor. Asya'da yaşayanlar arasında hiçbir eyalette obezite prevalansı %35 veya üzerinde olmamıştır. Bununla birlikte, bazı araştırmalar, obezite ile ilişkili sağlık risklerinin Asyalı insanlar için daha düşük bir vücut kitle indeksinde ortaya çıkabileceğini öne sürdü.

Northwell Health'in New York City ve Westchester'daki Katz Kadın Sağlığı Enstitüsü'nde kayıtlı bir diyetisyen ve program direktörü Sharon Zarabi "Güne yüksek proteinli, lifli bir kahvaltıyla başlarsak ve gün boyunca tüm gıdalarla açlık ve tokluk ipuçlarımızı dinlemeye devam edersek, daha enerjik hissedeceğiz, daha az iltihapla dolaşacağız ve daha iyi çalışabiliriz. elimizden gelenin en iyisi" dedi.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 17.09.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Obeziteye Bağlı Ölümcül Karaciğer Hastalığı Artıyor

Karaciğer hastalığı genellikle alkolizm veya hepatit ile ilişkilidir, ancak yeni bir çalışma, obezite ve diyabetin potansiyel olarak ölümcül karaciğer hasarı için daha da ciddi bir tehdit haline geldiğini ortaya koyuyor. New York'ta... Devamını okuPfizer, COVID Aşısının Düşük Dozunun Küçük Çocukları Koruduğunu Söyledi

Şirketten alınan yeni klinik deney verilerine göre, daha düşük dozda Pfizer koronavirüs aşısı, 5 ila 11 yaş arası çocuklarda semptomatik COVID-19'u önlemede %90,7 etkilidir. Veri Cuma günü ABD Gıda ve İlaç İdaresi verildi ve aj... Devamını okuİngiltere'de Yeni Bir Delta Varyantı Artıyor

Koronavirüsün delta varyantının bir alt türü Birleşik Krallık'ta artan sayıda enfeksiyona neden oluyor ve diğer ülkelerde de yakından izleniyor. CNN'nin bildirdiğine göre, Eylül son haftasında, AY.4.2 varyantı Birleşik Krallık't... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.