Bakıcının Stresini Azaltmak için 6 Adım

Alzheimer hastalığı olan sevdiğiniz bir kişiye bakmak zihinsel ve fiziksel olarak yorucu olabilir, bu nedenle Amerika Alzheimer Vakfı'na göre stresi yönetmek ve azaltmak için adımlar atmalısınız. Stresi yönetmenin ve azaltmanın yollarını bulmak, her Alzheimer bakıcısı için büyük önem taşıyor. Tedavi edilmeyen stres, fiziksel, zihinsel ve duygusal bakıcıların tükenmişliğine yol açabilir. Vakıf, bakıcıların stresle başa çıkma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için aşağıdaki altı ipucunu sunuyor:

Uyarlanabilir ve pozitif olun. Tutumunuz hem siz hem de sevdikleriniz için stres seviyelerini etkiler. "Akışa devam edebilmek" ikinizin de rahatlamasına yardımcı olacaktır. Eğer öfkelenir veya tedirgin olursanız, büyük ihtimalle sevdikleriniz de olacaktır. Yapıcı yollarla durumlara uyum sağlamaya çalışın.

Kontrol edebileceğiniz şeylerle ilgilenin. Koronavirüs salgını gibi bazı şeylerin kontrolünüz dışında olduğunu unutmayın. Kontrol edebileceğiniz şey, bu dış faktörlere nasıl tepki verdiğiniz ve nasıl tepki verdiğinizdir.

Gerçekçi hedefler belirleyin ve yavaşlayın. Her şey hemen çözülemez ve çözülmesi de gerekmez, bu yüzden gerçekçi olmayan beklentileriniz olmasın. Öncelikler ve pratik hedefler belirleyin, bunlara ulaşmak için elinizden gelenin en iyisini yapın ve her şeyi bir gün yapın.

Sağlığına dikkat et. Çok az dinlenme, kötü beslenme ve egzersiz eksikliği stresi kötüleştirebilir ve başka sağlık sorunlarına neden olabilir. Yeterince uyumaya, doğru beslenmeye, bol su içmeye ve aktif olmaya çalışın. Kendinize bakmazsanız iyi bir bakım sağlayamazsınız.

Zihnini temizle. Egzersiz, yoga, meditasyon, müzik dinlemek ve derin nefes almak zihninizi rahatlatmanıza ve stresi azaltmanıza yardımcı olabilir. Sizin için neyin işe yaradığını belirleyin ve bunu düzenli olarak yapın.

Hislerinizi paylaşın. Aile üyeleri, güvendiğiniz arkadaşlar veya bir profesyonel ile konuşmak da stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 05.04.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Başkalarına Yardım Edin, Sağlık Faydalarını Kazanın

Yeni bir araştırmaya göre, başkalarına ve sağlığınıza yardım etmek söz konusu olduğunda, vermek almaktan daha iyi olabilir. Araştırmacılar, 34 ile 84 yaş arasındaki 1.000'den fazla Amerikalıyla sosyal katılımları ve yardıma ... Devamını okuPandemi Kadın Hekimlerin İş-Yaşam Dengesini Daha Fazla Etkiledi

12 Kasım'da JAMA Network Open'da çevrimiçi olarak yayınlanan bir araştırmaya göre, COVID-19 salgını sırasında kadın ve erkek hekim ebeveynler arasında iş ve aile deneyimlerinde ve ruh sağlığı semptomlarında önemli cinsiyet eşitsi... Devamını okuBebeğin Diyetine Meyve Suyu Eklemek

ABD Ulusal Çocuk Sağlığı ve İnsan Gelişimi Enstitüsü'nden Edwina Yeung liderliğindeki bir ekibe göre, bebeklere bir yaşından önce meyve suyu vermek, şeker yüklü diğer içeceklerin erken/orta çocukluk döneminde daha fazla tüketilm... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.