ALFAMET 250 MG FILM KAPLI TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:metildopa
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C02 ANTİHİPERTANSİFLER
C02A SANTRAL ETKİLİ ANTİADRENERJİKLER
C02AB Metildopa
C02AB01 metildopa
SB.atc:C02AB01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: İ.E. ULAGAY İLAÇ SANAYİİ TÜRK A.Ş.
Barkod :8699508090310
Satış Fiyatı:17.67 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:08 Mayıs 2021
Paylaş:

metildopa Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Santral etkili sempatolitik, santral alfa2 agonisti antihipertansif.
Yetişkinde günde 2-4 defa 250-500mg. Max 3gr/gün.
Çocukta 10 mg/kg 2-4 defa. Max 65mg/kg veya 3gr/gün.

Gebelik kategorisi B. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aktif karaciğer hastalıkları, MAO inhibitörleri ile birlikte kullanımı, aşırı duyarlılık.

Etkileşim; antihipertansifler, genel anestezikler, lityum, MAO inhibitörleri.

Yan etkiler; sedasyon, baş ağrısı, halsizlik,angina pectoris, kalp yetmezliği, bradikardi, ortostatik hipotansiyon, pancreatit, kolit,kusma, ishal, siyah dil, ağızda kuruluk, hiperprolaktinemi, lökopeni, granülositopeni, trombositopeni, hemolitik anemi, karaciğer fonksiyon bozukluğu, lupus benzeri tablo, eozinofili, parkinsonizm, Bell's palsy, sedasyon,asteni, sefalji, depresyon, parestezi, BUN yükselmesi, artralji, miyalji, burun tıkanıklığı, döküntü, amenore, jinekomasti, laktasyon, impotans, libido azalması...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

ALFAMET Hakkında Kısa Bilgi

ALFAMET 250 MG FILM KAPLI TABLET, İ.E. ULAGAY İLAÇ SANAYİİ TÜRK A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 30 adet 250 MG metildopa etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. ALFAMET , piyasada 17.67 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699508090310 dir.

ALFAMET , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C02 ANTİHİPERTANSİFLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C02AB01 ve ATC adı methyldopa (levorotatory) dır. İlacın 1 adet eş değer ilacı bulunur.

ALFAMET hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.