BUSPON 5 MG 50 KAPSUL

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:buspiron hcl
ATC: ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N05 PSİKOLEPTİKLER
N05B ANKSİYOLİTİKLER
N05BE Azaspirodekanedion türevleri
N05BE01 buspiron hcl
SB.atc:N05BE01
Reçete Durumu:Kontrole Tabi Reçete ile satılır.
İlaç Firması: DEVA HOLDİNG A.Ş.
Barkod :8699525150103
Satış Fiyatı: 65,41 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:25 Mayis 2024
Paylaş:

buspiron hcl Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Anksiyolitik.
Yetişkinde 3x5mg (max60mg/gün).

Gebelik kategorisi B.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, karaciğer ve böbrek fonksiyon bozuklukları, durgunluk halleri, akut dar açılı glokom, miyastenia gravis, gebelik, 18 yaşından küçükler.

Etkileşim; digoksin, SSS depresanları, trazodon, haloperidol.

Yan etkiler; disfori, sersemlik, baş ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, dispepsi...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

BUSPON Hakkında Kısa Bilgi

BUSPON 5 MG 50 KAPSUL, DEVA HOLDİNG A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 50 adet 5 MG buspiron hcl etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. BUSPON , piyasada 65,41 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Kontrole Tabi Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699525150103 dir.

BUSPON , ATC sınıflamasının N - SİNİR SİSTEMİ kategorisinde ve N05 PSİKOLEPTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu N05BE01 ve ATC adı buspirone dır. İlacın 1 adet eş değer ilacı bulunur.

BUSPON hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.