CALCICARD 12,5 MG/5 ML LV. INFUZYONLUK COZELTI HAZIRLAMAK ICIN KONSANTRE

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:levosimendan
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C01 KALP İLAÇLARI
C01C KARDİYAK STİMÜLANLAR
C01CX Diğer kardiyak stimülanlar
C01CX08 levosimendan
SB.atc:C01CX08
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: VEM İLAÇ SAN. VE TİC. ANONİM ŞİRKETİ
Barkod :8699844762865
Satış Fiyatı: 9.828,28 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:15 Haziran 2024
Paylaş:

levosimendan Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Kardiyak stimülan.
12-24mcg/kg yüklemeyi takiben 0.1mcg/kg/dakika infüzyon.

Gebelik kategorisi D.

Kontrendikasyon; ventrikül dolumu yada çıkışını etkileyen mekanik engel, böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği, ciddi hipotansiyon, taşikardi, torsade de pointes, aşırı duyarlılık.
İzosorbid monohidrat.

Yan etkiler; başağrısı, hipotansiyon, aritmi, çarpıntı, koroner iskemi, anemi, hipokalemi, bulantı, baş ağrısı...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

CALCICARD Hakkında Kısa Bilgi

CALCICARD 12,5 MG/5 ML LV. INFUZYONLUK COZELTI HAZIRLAMAK ICIN KONSANTRE, VEM İLAÇ SAN. VE TİC. ANONİM ŞİRKETİ firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 1 adet 2,5 MG/ML levosimendan etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. CALCICARD , piyasada 9.828,28 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699844762865 dir.

CALCICARD , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C01 KALP İLAÇLARI sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C01CX08 ve ATC adı levosimendan dır. İlacın 4 adet eş değer ilacı bulunur.

CALCICARD hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.