DIAZOMID 250 MG 10 TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:asetazolamid
ATC: ATC SINIFLAMASI - S - DUYU ORGANLARI
S01 OFTALMOLOJİK İLAÇLAR
S01E GLOKOM İLAÇLARI VE MİYOTİKLER
S01EC Karbonik anhidraz inhibitörleri
S01EC01 asetazolamid
SB.atc:S01EC01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: SANOFİ SAĞLIK ÜRÜNLERİ LTD. ŞTİ.
Barkod :8699809018105
Satış Fiyatı:5.67 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:08 Mayıs 2021
Paylaş:

asetazolamid Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Karbonik anhidraz inhibitörü diüretik.
Yetişkinde 250-1000mg/gün.

Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık (sulfonamid türevleri ile çapraz reaksiyon olabilir.), sodyum/potasyum kan seviyelerinin depresyonuna neden olan böbrek ve karaciğer hastalıkları özellikle siroz, addison, sürrenal yetmezlik, renal hiperkloremik asidoz.

Etkileşim; Lityum, salisilatlar, diüretikler, antidiabetikler, amfetamin, prokainamid, digital glikozitleri, kinidin, steroidler, amfoterisin B.

Yan etkiler; Sersemlik, uyuşukluk, parestezi, yorgunluk, iştahsızlık, hematüri, hiperglisemi, glikozüri, ateş, allerj,k reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

DIAZOMID Hakkında Kısa Bilgi

DIAZOMID 250 MG 10 TABLET, SANOFİ SAĞLIK ÜRÜNLERİ LTD. ŞTİ. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 10 adet 250 MG asetazolamid etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. DIAZOMID , piyasada 5.67 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699809018105 dir.

DIAZOMID , ATC sınıflamasının S - DUYU ORGANLARI kategorisinde ve S01 OFTALMOLOJİK İLAÇLAR sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu S01EC01 ve ATC adı acetazolamide dır. İlacın 1 adet eş değer ilacı bulunur.

DIAZOMID hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.