EMEND 3 KAPSÜL

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:aprepitant
ATC: ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
A04 BULANTI VE KUSMADA KULLANILAN İLAÇLAR
A04AD Diğer
A04AD12 aprepitant
SB.atc:A04AD12
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: MERCK SHARP DOHME İLAÇLARI LTD. ŞTİ.
Barkod :8699636150306
Satış Fiyatı:522.34 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:18 Mart 2023
Paylaş:

aprepitant Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Kemoterapi ile gelişen emezisin önlenmesinde, P/neurokinin 1 (NK1) reseptör antagonisti.
İlk gün 125mg, takibeden 2 gün 80mg.

Gebelik kategorisi B. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; Aşırı duyarlılık. Pimozide, terfenadine, astemizole, cisapride ile birlikte kullanılmamalı. CYP3A4 (P450) enzimi ile ilişkili ilaçlarla birlikte kullanımında plazma konsantrasyonu yaşamı tehdit eden boyutlara yükselebilir.

Yan etkiler; Hıçkırık, bulantı, kusma, abdominal ağrı, yorgunluk, dehidrasyon, nötropeni, kulak çınlaması, anoreksi...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

EMEND Hakkında Kısa Bilgi

EMEND 3 KAPSÜL, MERCK SHARP DOHME İLAÇLARI LTD. ŞTİ. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 3 adet 125+80+80 MG aprepitant etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. EMEND , piyasada 522.34 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699636150306 dir.

EMEND , ATC sınıflamasının A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA kategorisinde ve A04 BULANTI VE KUSMADA KULLANILAN İLAÇLAR sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu A04AD12 ve ATC adı aprepitant dır. İlacın 3 adet eş değer ilacı bulunur.

EMEND hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.