Difenoksilat + atropin sülfat ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
A07 İSHAL İLAÇLARI, BARSAK ANTİENFLAMATUAR VE ANTİENFEKTİFLERİ
A07D MOTİLİTE AZALTICILAR
A07DA Motilite azaltıcılar
A07DAXX difenoksilat + atropin sülfat

Difenoksilat + atropin sülfat etkin maddesi hakkında kısa bilgi

İntestinal motilite azaltıcı difenoksilat ile antikolinerjik antispazmodik atropin kombinasyonu, antidiyareik. Yetişkinde 4 kez 2 tablet veya 2 ölçek. 2-5 yaş arası günde 2 kez 1 tablet, 6-8 yaş arası günde 3 kez 1 tablet, 9-12 yaş arası günde 4 kez 1 tablet ve 12 yaş üzeri günde 3 kez 2 tablet veya ölçek.
Kontrendikasyon; Solunum depresyonu, astım, kalp ve karaciğer yetmezliği, baş yaralanmalarından sonra,akut alkolizm, intrakraniyel basıncın arttığı durumlar, MAO inhibitörleri ile birlikte kullanımı kontrendikedir.
Etkileşim; analjezik, sedatif, hipnotikler, fenotiazin.
Yan etkiler; dispne, bulantı, öfori, baş ağrısı, uykusuzluk, depresyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Difenoksilat + atropin sülfat etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.