LOMOTIL 2.5 MG /0.025 MG 20 TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:difenoksilat + atropin sülfat
ATC: ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
A07 İSHAL İLAÇLARI, BARSAK ANTİENFLAMATUAR VE ANTİENFEKTİFLERİ
A07D MOTİLİTE AZALTICILAR
A07DA Motilite azaltıcılar
A07DAXX difenoksilat + atropin sülfat
SB.atc:A07DA01
Reçete Durumu:Kontrole Tabi Reçete ile satılır.
İlaç Firması: ALİ RAİF İLAÇ SANAYİ A.Ş.
Barkod :8699543010069
Satış Fiyatı: 36,44 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:15 Haziran 2024
Paylaş:

difenoksilat + atropin sülfat Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

İntestinal motilite azaltıcı difenoksilat ile antikolinerjik antispazmodik atropin kombinasyonu, antidiyareik.
Yetişkinde 4 kez 2 tablet veya 2 ölçek. 2-5 yaş arası günde 2 kez 1 tablet, 6-8 yaş arası günde 3 kez 1 tablet, 9-12 yaş arası günde 4 kez 1 tablet ve 12 yaş üzeri günde 3 kez 2 tablet veya ölçek.

Kontrendikasyon; Solunum depresyonu, astım, kalp ve karaciğer yetmezliği, baş yaralanmalarından sonra,akut alkolizm, intrakraniyel basıncın arttığı durumlar, MAO inhibitörleri ile birlikte kullanımı kontrendikedir.

Etkileşim; analjezik, sedatif, hipnotikler, fenotiazin.

Yan etkiler; dispne, bulantı, öfori, baş ağrısı, uykusuzluk, depresyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

LOMOTIL Hakkında Kısa Bilgi

LOMOTIL 2.5 MG /0.025 MG 20 TABLET , ALİ RAİF İLAÇ SANAYİ A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 20 adet 0,025+2,5 MG difenoksilat + atropin sülfat etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. LOMOTIL , piyasada 36,44 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Kontrole Tabi Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699543010069 dir.

LOMOTIL , ATC sınıflamasının A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA kategorisinde ve A07 İSHAL İLAÇLARI, BARSAK ANTİENFLAMATUAR VE ANTİENFEKTİFLERİ sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu A07DA01 ve ATC adı diphenoxylate dır. İlacın 2 adet eş değer ilacı bulunur.

LOMOTIL hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.