Ketorolak ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - M - KAS-İSKELET SİSTEMİ
M01 ANTİENFLAMATUAR VE ANTİROMATİKLER
M01A ANTİENFLAMATUAR VE ANTİROMATİKLER (NONSTEROİD)
M01AB Asetik asit türevleri
M01AB15 ketorolak

Ketorolak etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Postoperatif ve şiddetli ağrıların kısa süreli tedavisinde. Tablet; 4-6 saatte bir 1 tablet, max 40mg/gün, max 5 gün. Ampul; IM, başlangıç 10mg, 4-6 saatte bir 10-30mg, max 90mg/gün.
Kontrendikasyon; astım, hipovolemi, dehidratasyon, peptik ülser, koagulasyon bozuklukları, aşırı duyarlılık, nazal polip, gebelik, emzirme, böbrek ve karaciğer hastalıkları, kanama riski, 16 yaş altı, 65 yaş üzeri, antienflamatuar, lityum, pentoksifilin, probenesid, fenitoin, digoksin, antikoagulanlar ile birlikte kullanımı kontrendikedir.
Yan etkiler; gastrointestinal ülser, kanama, perforasyon, allerjik reaksiyonlar, böbrek yetmezliği, ödem, dispne, astım...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Ketorolak etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.