HYPERIUM 1 MG 30 TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:rilmenidin
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C02 ANTİHİPERTANSİFLER
C02A SANTRAL ETKİLİ ANTİADRENERJİKLER
C02AC Imidazolin reseptör agonistleri
C02AC06 rilmenidin
SB.atc:C02AC06
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: SERVIER ILAÇ VE ARAŞTIRMA A.S.
Barkod :8699552010524
Satış Fiyatı:34.83 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:08 Mayıs 2021
Paylaş:

rilmenidin Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Santral etkili sempatolitik, santral alfa2 agonisti antihipertansif.
Günde 1 veya 2 defa 1mg.
Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; depresyon,böbrek yetmezliği.

Etkileşim; MAO inhibitörleri, trisiklik antidepresanlar.

Yan etkiler; halsizlik, çarpıntı, uykusuzluk, uyuşıkluk, çabuk yorulma, karın ağrısı, ağızda kuruluk, ishal, döküntü, ekstremitelerde soğukluk, postural hipotansiyon, impotans, anksiete, depresyon, kaşıntı, adele krampları, ödem, bulantı, konstipasyon, sıcak basması...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

HYPERIUM Hakkında Kısa Bilgi

HYPERIUM 1 MG 30 TABLET, SERVIER ILAÇ VE ARAŞTIRMA A.S. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 30 adet 1 MG rilmenidin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. HYPERIUM , piyasada 34.83 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699552010524 dir.

HYPERIUM , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C02 ANTİHİPERTANSİFLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C02AC06 ve ATC adı rilmenidine dır. İlacın 1 adet eş değer ilacı bulunur.

HYPERIUM hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.