KENACORT-A ORABASE %0,1 MERHEM (5 G)

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:triamsinolon asetonat -oral
ATC: ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
A01 AĞIZ
A01AC Kortikosteroidler
A01AC01 triamsinolon asetonat -oral
SB.atc:A01AC01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: DEVA HOLDİNG A.Ş.
Barkod :8699525416698
Satış Fiyatı:12.91 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:13 Haziran 2021
Paylaş:

triamsinolon asetonat -oral Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Oral enflamasyon ve ülseratif lezyonlarının tedavisinde, lokal kortikosteroid.

Belirtilerin şiddetine göre, tercihen yemeklerden sonra ve yatmadan önce günde iki ya da üç defa uygulanır. Lezyonun üstüne ince bir film tabakası oluşuncaya kadar tüp hafifçe sıkılır (yaklaşık 0,6 cm).

Gebelik Kategorisi: C.
Triamsinolon asetonidin insan sütüyle atılıp atılmadığı bilinmemektedir.

Kontrendikasyon; Triamsinolon asetonide veya diğer bileşenlerine karşı alerjisi olanlarda, kortikosteroid içerdiği için ağızda ya da boğazda fungal, viral ya da bakteriyel bir enfeksiyon olması durumunda kontrendikedir.

Etkileşim; Bilinen bir etkileşim yoktur.

Yan etkiler; Ülserin aktifleşmesi, Glukoz ve protein metabolizmasında değişiklikler, Adrenal supresyon (hormon üretiminde azalma). Yanma, kaşıntı, irritasyon, kuruluk, tedaviden önce olmayan dökülme, perioral dermatit, alerjik temas dermatiti, oral mukoza maserasyonu, sekonder enfeksiyon ve oral mukoza atrofisi.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

KENACORT-A ORABASE Hakkında Kısa Bilgi

KENACORT-A ORABASE %0,1 MERHEM (5 G), DEVA HOLDİNG A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 5 adet 0.1 % triamsinolon asetonat -oral etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. KENACORT-A ORABASE , piyasada 12.91 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699525416698 dir.

KENACORT-A ORABASE , ATC sınıflamasının A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA kategorisinde ve A01 AĞIZ sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu A01AC01 ve ATC adı triamcinolone dır. İlacın 3 adet eş değer ilacı bulunur.

KENACORT-A ORABASE hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.