KETORAL 200 MG TABLET (10 TABLET)

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:ketokonazol
ATC: ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J02 SİSTEMİK ANTİMİKOTİKLER
J02A SİSTEMİK ANTİMİKOTİKLER
J02AB İmidazol türevleri
J02AB02 ketokonazol
SB.atc:J02AB02
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: BİLİM İLAÇ SANAYİİ VE TİCARET A.Ş.
Barkod :8699569010050
Satış Fiyatı:34.83 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:14 Ocak 2022
Paylaş:

ketokonazol Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

İmidazol türevi sentetik antimikotik.
Yetişkinde 200mg/gün, kandidiasiste 1-4 hafta, kronik mukokutanöz kandidiasiste 6-12 ay, dermatofitozlarda 1-2 ay. 2 yaş üzerinde 3.3-3.6 mg/kg/gün.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.

Etkileşim; antasitler, H2 reseptör antagonistleri, antikolinerjikler, rifampin, kumarin türevi antikoagülan ilaçlar, siklosporin, teofilin, fenitoin, sülfonilüre grubu oral antidiabetikler, terfenadin.

Yan etkiler; bulantı, kusma, karın ağrısı, flatulans, kabızlık, ishal, hepatotoksisite, jinekomasti, serum testosteron ve kortizol seviyelerinde geçici azalma, allerjik reaksiyonlar, sinirlilik, parestezi...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

KETORAL Hakkında Kısa Bilgi

KETORAL 200 MG TABLET (10 TABLET), BİLİM İLAÇ SANAYİİ VE TİCARET A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 10 adet 200 MG ketokonazol etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. KETORAL , piyasada 34.83 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699569010050 dir.

KETORAL , ATC sınıflamasının J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK) kategorisinde ve J02 SİSTEMİK ANTİMİKOTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu J02AB02 ve ATC adı ketoconazole dır. İlacın 2 adet eş değer ilacı bulunur.

KETORAL hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.