KONTIL 250 MG 6 TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:pirantel pamoat
ATC: ATC SINIFLAMASI - P - PARAZİT İLAÇLARI BÖCEK İLAÇLARI VE KOVUCULAR
P02 ANTİHELMİNTİKLER
P02C ANTİNEMATODAL İLAÇLAR
P02CC Tetrahidropirimidin türevleri
P02CC01 pirantel pamoat
SB.atc:P02CC01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: HÜSNÜ ARSAN İLAÇLARI A.Ş.
Barkod :8699570080011
Satış Fiyatı:12.00 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:01 Mayıs 2021
Paylaş:
DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 0.75 g Oral

pirantel pamoat Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Tetrahidropirimidin türevi, antinematodal.
10 mg/kg (en fazla 1 gr)’dır. Bu tek doz olarak verilir. Enterobiazis’te doz 2 hafta sonra tekrar edilmelidir. Ascaris enfeksiyonlarında 5 mg/kg, Nekator enfeksiyonlarında günde 10 mg/kg dozunda 3 gün veya günde 20 mg/kg dozunda 2 gün.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.

Etkileşim; piperazin.

Yan etkiler; bulantı, kusma, iştahsızlık, diyare, karın ağrısı, baş ağrısı, baş dönmesi, uykusuzluk, vücutta döküntü, ateş, bitkinlik, AST (SGOT) serum düzeylerinde hafif geçici artışlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

KONTIL Hakkında Kısa Bilgi

KONTIL 250 MG 6 TABLET, HÜSNÜ ARSAN İLAÇLARI A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 6 adet 250 MG pirantel pamoat etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. KONTIL , piyasada 12.00 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699570080011 dir.

KONTIL , ATC sınıflamasının P - PARAZİT İLAÇLARI BÖCEK İLAÇLARI VE KOVUCULAR kategorisinde ve P02 ANTİHELMİNTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu P02CC01 ve ATC adı pyrantel dır. İlacın 2 adet eş değer ilacı bulunur.

KONTIL hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.