KRISTALIZE STREPTOMISIN SULFAT 1 GR ENJEKSIYONLUK COZELTI TOZU (1 FLAKON)

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:streptomisin sülfat
ATC: ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER
J01G AMİNOGLİKOZİDLER
J01GA Streptomisinler
J01GA01 streptomisin sülfat
SB.atc:J01GA01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: İ.E. ULAGAY İLAÇ SANAYİİ TÜRK A.Ş.
Barkod :8699508270125
Satış Fiyatı:14.00 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:21 Ocak 2022
Paylaş:
DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 1g Parenteral

streptomisin sülfat Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Protein sentezi inhibitörü aminoglikozid grubu antibiyotik.
Yetişkin 15 mg/kg.Max 1gr.IM. Çocuk 20-40 mg/kg.Max 1gr.IM.

Gebelik kategorisi D. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aminoglikozid allerjisi.

Etkileşim; Ototoksik, nörotoksik ve nefrotoksik potansiyel taşıyan ilaçlar, antibiyotiğin serum ve doku konsantrasyonlarını arttırabilen diüretiklerle (etakrinik asit, furosemid, üre, mannitol) birlikte kullanılmamalıdır.

Yan etkiler; vestibuler ototoksisite, bulantı, kusma, baş dönmesi, parestezi, döküntü, ateş, ürtiker anjionörotik ödem, eozinofili, koklear ototoksisite, eksfoliyatif dermatit,anaflaksi, azotemi, lökopeni, trombositopeni, pansitopeni, hemolitik anemi...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

KRISTALIZE STREPTOMISIN SULFAT Hakkında Kısa Bilgi

KRISTALIZE STREPTOMISIN SULFAT 1 GR ENJEKSIYONLUK COZELTI TOZU (1 FLAKON), İ.E. ULAGAY İLAÇ SANAYİİ TÜRK A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 1 adet 1 G streptomisin sülfat etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. KRISTALIZE STREPTOMISIN SULFAT , piyasada 14.00 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699508270125 dir.

KRISTALIZE STREPTOMISIN SULFAT , ATC sınıflamasının J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK) kategorisinde ve J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu J01GA01 ve ATC adı streptomycin dır. İlacın 1 adet eş değer ilacı bulunur.

KRISTALIZE STREPTOMISIN SULFAT hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.