LUDIOMIL 75 MG 14 TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:maprotilin hidroklorür
ATC: ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N06 PSİKOANALEPTİKLER
N06A ANTİDEPRESANLAR
N06AA Non-selektif monoamin reuptake inhibitörleri
N06AA21 maprotilin hidroklorür
SB.atc:N06AA21
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: ASSOS İLAÇ KİMYA GIDA ÜRÜNLERİ ÜRETİM VE TİC. A.Ş.
Barkod :8699708091490
Satış Fiyatı:23.76 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:17 Eylül 2021
Paylaş:

maprotilin hidroklorür Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Tetrasiklik antidepresan.
Yetişkinde 25-150mg/gün.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, konvülsif hastalık, miyokard enfarktüsü akut evresi, kardiyak iletim bozuklukları, karaciğer ve böbrek yetmezliği, dar açılı glokom, idrar retansiyonu, MAO inhibitörleri ile birlikte kullanımı.

Etkileşim; MAOI, antihipertansifler, sempatomimetikler, antikolinerjikler, barbitüratlar, fenitoin, karbamazepin, oral kontraseptifler, metilfenidat, antikoagulanlar, antidiyabetikler, SSS depresanları.

Yan etkiler; uyuşukluk, yorgunluk, bazen iştah artması, huzursuzluk, sedasyon, anksiyete, ajitasyon, mani, hipomani, saldırganlık, bellek bozukluğu, uyku bozuklukları, uykusuzluk, kabuslar, depresyonun şiddetlenmesi, konsantrasyon bozukluğu, konfüzyon, halüsinasyonlar, baş ağrısı, hafif tremor, miyoklonus, ağız kuruluğu, kabızlık, terleme, sıcak basmaları, bulanık görme, taşikardi, postural hipotansiyon, aritmiler, hipertansiyon, bulantı, kusma, abdominal rahatsızlıklar, allerjik reaksiyonlar, kilo artışı, libido ve potens bozuklukları...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

LUDIOMIL Hakkında Kısa Bilgi

LUDIOMIL 75 MG 14 TABLET, ASSOS İLAÇ KİMYA GIDA ÜRÜNLERİ ÜRETİM VE TİC. A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 14 adet 75 MG maprotilin hidroklorür etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. LUDIOMIL , piyasada 23.76 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699708091490 dir.

LUDIOMIL , ATC sınıflamasının N - SİNİR SİSTEMİ kategorisinde ve N06 PSİKOANALEPTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu N06AA21 ve ATC adı maprotiline dır. İlacın 4 adet eş değer ilacı bulunur.

LUDIOMIL hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.