PREZISTA 400 MG 60 FILM KAPLI TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:darunavir
ATC: ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J05 SİSTEMİK ANTİVİRALLER
J05A DİREKT ETKİLİ ANTİVİRALLER
J05AE Proteaz inhibitörleri
J05AE10 darunavir
SB.atc:J05AE10
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: JOHNSON AND JOHNSON SIHHİ MAL. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Barkod :8699593095290
Satış Fiyatı:1452.23 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:14 Ocak 2022
Paylaş:

darunavir Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

HIV tedavisinde proteaz inhibitörü antiviral.
Proteaz inhibitorü kullanmamış hastalarda günde bir kez 100 mg ritonavir ve yemeklerle birlikte alınmak üzere, günde bir kez 800 mg’dır.
Proteaz inhibitörü kullanmış hastalarda günde iki kez 100 mg ritonavir ve yemeklerle birlikte alınmak üzere, günde iki kez 600 mg’dır.

Gebelik kategorisi C.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık ve klerensi yüksek oranda CYP3A’ya bağlı olan astemizol, terfenadin, midazolam, triazolam, sisaprid, pimozid ve ergot alkaloidleri ile birlikte kullanımı kontrendikedir.

Etkileşim; CYP3A tarafından metabolize edilen tıbbi ürünler (astemizol, terfenadin, midazolam, triazolam, sisaprid, pimozid ve ergot alkaloidleri), rifampisin, St. John’s wort (Hypericum perforatum) içeren ürünler, lopinavir, sakinavir, indinavir, antiaritmikler (bepridil, sistemik lidokain, kinidin ve amiodaron), digoksin, antikoagulanlar, antikonvülsanlar, kalsiyum kanal blokerleri, klaritromisin, deksametazon, flutikazon, HMG-CoA redüktaz inhibitörleri, immünosupresanlar (siklosporin, takrolimus, sirolimus), ketokonazol, itrakonazol ve vorikonazol, östrojen-bazlı kontraseptifler, Selektif Serotonin Gerialım İnhibitörleri (SSRI) ...

Yan etkiler; diyare, hipertrigliseridemi, hiperkolesterolemi, başağrısı, bulantı, karın ağrısı, kusma, lipodistrofi, karaciğer enzimlerinde yükselme, deri döküntüsü, anoreksi, diabetes mellitus, anormal rüyalar ...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

PREZISTA Hakkında Kısa Bilgi

PREZISTA 400 MG 60 FILM KAPLI TABLET, JOHNSON AND JOHNSON SIHHİ MAL. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 60 adet 400 MG darunavir etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. PREZISTA , piyasada 1452.23 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699593095290 dir.

PREZISTA , ATC sınıflamasının J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK) kategorisinde ve J05 SİSTEMİK ANTİVİRALLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu J05AE10 ve ATC adı darunavir dır. İlacın 2 adet eş değer ilacı bulunur.

PREZISTA hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.