PSORETIN 25 MG SERT KAPSUL (100 KAPSUL)

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:asitretin
ATC: ATC SINIFLAMASI - D - DERMATOLOJİKLER
D05 ANTİPSÖRİATİKLER
D05B SİSTEMİK ANTİPSÖRİATİKLER
D05BB Retinoidler
D05BB02 asitretin
SB.atc:D05BB02
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: FARMA-TEK İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş
Barkod :8699738150020
Satış Fiyatı:578.55 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:17 Eylül 2021
Paylaş:

asitretin Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Psoriazisde, retinoid.
Yetişkinde 25-50mg/gün.

Gebelik kategorisi X.

Kontrendikasyon; böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği, hiperlipidemi, tetrasiklin ile birlikte kullanımı, metotreksat ile birlikte kullanımı, aşırı duyarlılık.

Etkileşim; etanol, glibenklamid, oral kontaseptivler, metotreksat, fenitoin, tetrasiklin, vitamin A, simetidin, digoxin, gliburid, kumarin.

Yan etkiler; akut miyokard enfarktüsü, tromboemboli, miyopati, nöropati, agresyon, vajinal kandidiyazis...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

PSORETIN Hakkında Kısa Bilgi

PSORETIN 25 MG SERT KAPSUL (100 KAPSUL), FARMA-TEK İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 100 adet 25 MG asitretin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. PSORETIN , piyasada 578.55 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699738150020 dir.

PSORETIN , ATC sınıflamasının D - DERMATOLOJİKLER kategorisinde ve D05 ANTİPSÖRİATİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu D05BB02 ve ATC adı acitretin dır. İlacın 2 adet eş değer ilacı bulunur.

PSORETIN hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.