RETROVIR 200 MG/20ML 5 FLAKON

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:zidovudin
ATC: ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J05 SİSTEMİK ANTİVİRALLER
J05A DİREKT ETKİLİ ANTİVİRALLER
J05AF Nükleozid ve nükleotid revers transkriptaz inhibitörleri
J05AF01 zidovudin
SB.atc:J05AF01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: GLAXOSMİTHKLİNE İLAÇLARI SAN. VE TİC. A.Ş.
Barkod :8699522772605
Satış Fiyatı:230.92 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:28 Ocak 2022
Paylaş:
DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 0.6g Oral-parenteral

zidovudin Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

HIV'de nükleozid ve nükleotid revers transkriptaz inhibitörü antiviral.
Yetişkinde 2 x 250-300mg. Çocukta 6 saatte bir 180mg/metrekare.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, ileri derecede lökopeni veya anemi, transaminazların normalin 5 kat üzeri yüksek olması, fototerapi dışında tedavi gerektiren yenidoğan hiperbilirubinemisi.

Etkileşim; fenitoin, hepatik mikrozomal metabolizmayı etkileyen diğer ilaçlar, kemik iliği depresyonu yapan diğer ilaçlar, nefrotoksik ilaçlar, ribavirin, probenesid.

Yan etkiler; anemi, lökopeni, nötropeni, bulantı, anoreksi, karın ağrısı, baş ağrısı, uykusuzluk, dispepsi, miyopati, hepatmegali, pankreatit, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

RETROVIR Hakkında Kısa Bilgi

RETROVIR 200 MG/20ML 5 FLAKON, GLAXOSMİTHKLİNE İLAÇLARI SAN. VE TİC. A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 20 adet 200 MG zidovudin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. RETROVIR , piyasada 230.92 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699522772605 dir.

RETROVIR , ATC sınıflamasının J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK) kategorisinde ve J05 SİSTEMİK ANTİVİRALLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu J05AF01 ve ATC adı zidovudine dır. İlacın 3 adet eş değer ilacı bulunur.

RETROVIR hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.