SALAZOPYRIN 500 MG 50 ENTERIK TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:salisilazosülfapiridin
ATC: ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER
J01E SÜLFONAMİDLER VE TRİMETOPRİM
J01EB Kısa etkili sülfonamidler
J01EB04 salisilazosülfapiridin
SB.atc:A07EC01
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: PFİZER PFE İLAÇLARI ANONİM ŞİRKETİ
Barkod :8681308044839
Satış Fiyatı: 236,32 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:7 Temmuz 2024
Paylaş:

salisilazosülfapiridin Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Folat antagonisti bir sülfonamid antibiyotik olan sülfapiridin ile antienflamatuar salisilat bileşimi.
Yetişkin ülseratif kolit; 3-4gr/gün başlangıç, 2gr/gün devam dozu 3eşit doza bölünerek, romatid artrit; 2gr/gün.
Çocuk (8 yaş üzeri) ülseratif kolit; 40-60mg/kg/gün başlangıç 3-6 doza bölünerek, 30mg/kg/gün devam 4 doza bölünerek, juvenil romatoid artrit; 30-50mg/kg/gün.

Gebelik kategorisi B. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; sülfonamid veya salisilat allerjisi, intestinal üriner obstrüksiyon, porfiri.

Etkileşim; folik asit, digoksin, metotreksat.

Yan etkiler; bulantı, iştahsızlık, vücut sıcaklığında artış, eritem, kaşıntı, baş ağrısı, eritrosit anomalileri, siyanoz, lökopeni, trombositopeni, karın ağrısı, baş dönmesi, proteinüri, hematüri, kristalüri, nefes darlığı, öksürük, ateş ve eozinofiliyle birlikte görülen alveoler fibroz, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

SALAZOPYRIN Hakkında Kısa Bilgi

SALAZOPYRIN 500 MG 50 ENTERIK TABLET, PFİZER PFE İLAÇLARI ANONİM ŞİRKETİ firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 50 adet 500 MG salisilazosülfapiridin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. SALAZOPYRIN , piyasada 236,32 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8681308044839 dir.

SALAZOPYRIN , ATC sınıflamasının J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK) kategorisinde ve J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu A07EC01 ve ATC adı sulfasalazine dır. İlacın 1 adet eş değer ilacı bulunur.

SALAZOPYRIN hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.