SPRYCEL 50 MG 60 FİLM KAPLI TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:dasatinib
ATC: ATC SINIFLAMASI - L - ANTİNEOPLASTİK VE İMMÜNOMODÜLATÖR AJANLAR
L01 ANTİNEOPLASTİKLER
L01X DİĞER
L01XE Protein kinaz inhibitörleri
L01XE06 dasatinib
SB.atc:L01EA02
Reçete Durumu:Kisitlanmis Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: BRISTOL-MYERS SQUIBB İLAÇLARI INC. İSTANBUL ŞUBESİ
Barkod :8699726094404
Satış Fiyatı: 31.432,11 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:25 Mayis 2024
Paylaş:

dasatinib Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Protein kinaz inhibitörü antineoplastik.
1 x 100mg - 2 x 70mg.

Gebelik kategorisi D.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, galaktoz intoleransı, karaciğer yetmezliği, güçlü CYP3A4 inhibitörleri (ketokonazol, eritromisin vs), CYP3A4 indükleyiciler (deksametazon, fenobarbital vs) ile birlikte kullanımı.

Yan etkiler; kemik iliği depresyonu, ödem, diyare, baş ağrısı, yorgunluk, bulantı, dispne, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

SPRYCEL Hakkında Kısa Bilgi

SPRYCEL 50 MG 60 FİLM KAPLI TABLET, BRISTOL-MYERS SQUIBB İLAÇLARI INC. İSTANBUL ŞUBESİ firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 60 adet 50 MG dasatinib etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. SPRYCEL , piyasada 31.432,11 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Kisitlanmis Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699726094404 dir.

SPRYCEL , ATC sınıflamasının L - ANTİNEOPLASTİK VE İMMÜNOMODÜLATÖR AJANLAR kategorisinde ve L01 ANTİNEOPLASTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu L01EA02 ve ATC adı dasatinib dır. İlacın 14 adet eş değer ilacı bulunur.

SPRYCEL hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.