SUBOXONE 2 MG/0,5 MG 28 DİLALTI TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:buprenorfin + nalokson
ATC: ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N07 DİĞER SİSNİR SİSTEM İLAÇLARI
N07B BAĞIMLILIK İLAÇLARI
N07BC Opioid bağımlılığı
N07BC51 buprenorfin + nalokson
SB.atc:N07BC51
Reçete Durumu:Kirmizi Reçete ile satılır.
İlaç Firması: LİBA LABORATUARLARI A.Ş.
Barkod :8699510050012
Satış Fiyatı:100.97 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:11 Eylül 2021
Paylaş:

buprenorfin + nalokson Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Opioid bağımlılığı tedavisinde.
Başlangıç dil altı 2mg/0,5 bir tablet. Günlük doz yanıta göre belirlenir (max 24mg). Tedavi doz azaltılarak sonlandırılır.

Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlık, ağır solunum yetmezliği, ağır karaciğer yetmezliği, akut alkolizm ya da delirium tremens.
Son eroin ya da başka kısa etkili opioid kullanımından sonra 6 saatten daha kısa bir süre içinde uygulandığında veya son metadon dozunu izleyen 24 saatten daha kısa süre içinde uygulandığında yoksunluğu hızlandırabilir.

Etkileşim; alkol, benzodiazepinler, SSS depresanları, CYP3A4 inhibitörleriyle (örn. ritonavir, nelfinavir ve indinavir gibi proteaz inhibitörleri ya da ketokonazol ve itrakonazole gibi azol antifungaller), CYP3A4 indükleyicileri (örn. fenobarbital, karbamazepin, fenitoin, rifampisin).

Yan etkiler; uykusuzluk, yoksunluk sendromu, baş ağrısı, konstipasyon, bulantı, terleme, somnolans, baş dönmesi, parestezi, hipertoni, lakrimasyon bozuklukları, ambliyopi, infeksiyon, periferik ödem, kilo kaybı, anksiyete, sinirlilik, depresyon, libido azalması, anormal düşünceler, anemi, trombositopeni, lökopeni, lenfadenopati, lökositoz, vazodilatasyon, hipertansiyon, migren, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

SUBOXONE Hakkında Kısa Bilgi

SUBOXONE 2 MG/0,5 MG 28 DİLALTI TABLET, LİBA LABORATUARLARI A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 28 adet 2+0,5 MG buprenorfin + nalokson etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. SUBOXONE , piyasada 100.97 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Kirmizi Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699510050012 dir.

SUBOXONE , ATC sınıflamasının N - SİNİR SİSTEMİ kategorisinde ve N07 DİĞER SİSNİR SİSTEM İLAÇLARI sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu N07BC51 ve ATC adı buprenorphine, combinations dır. İlacın 2 adet eş değer ilacı bulunur.

SUBOXONE hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.