TIENAM IV 500 MG 1 FLAKON

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:imipenem + silastatin sodyum
ATC: ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER
J01D DİĞER BETA-LAKTAM ANTİBAKTERİYELLER
J01DH Karbapenemler
J01DH51 imipenem + silastatin sodyum
SB.atc:J01DH51
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: MERCK SHARP DOHME İLAÇLARI LTD. ŞTİ.
Barkod :8699636260104
Satış Fiyatı:108.97 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:03 Aralık 2022
Paylaş:

imipenem + silastatin sodyum Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Karbapenem grubu hücre duvarı sentezi inhibitörü beta laktam antibiyotik imipenem ile renal dipeptidaz dehidropeptidaz inhibitörü silastatin sodyum kombinasyonu.
Yetişkin 2 x 500-750mg. imipenem.

Gebelik kategorisi C.

Kontrendikasyon; bileşimdeki maddelerden herhangi birine allerji.

Etkileşim; probenesid.

Yan etkiler; enjeksiyon bölgesinde ağrı, bulantı, kusma, ishal, kolit, abdominal ağrı, döküntü, hemolitik anemi, trombositopeni, baş ağrısı, baş dönmesi, ensefalopati, glossit, eozinofili, ALT AST yükselmesi, BUN kreatinin yükselmesi, renal yetmezlik, dispne, göğüs ağrısı, taşikardi, çarpıntı...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

TIENAM IV Hakkında Kısa Bilgi

TIENAM IV 500 MG 1 FLAKON, MERCK SHARP DOHME İLAÇLARI LTD. ŞTİ. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 1 adet 500 MG imipenem + silastatin sodyum etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. TIENAM IV , piyasada 108.97 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699636260104 dir.

TIENAM IV , ATC sınıflamasının J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK) kategorisinde ve J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu J01DH51 ve ATC adı imipenem and enzyme inhibitor dır. İlacın 4 adet eş değer ilacı bulunur.

TIENAM IV hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.