TRIANSERIL 50 MG/25MG 20 KAPSUL

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:triamteren hidroklortiazid
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C03 DİÜRETIKLER
C03D POTASYUM TUTAN DİÜRETİKLER
C03DB Diğer potasyum tutan diüretikler
C03DB02 triamteren hidroklortiazid
SB.atc:C03EA01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: DEVA HOLDİNG A.Ş.
Barkod :8699525157690
Satış Fiyatı:10.07 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:08 Mayıs 2021
Paylaş:
DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 0.1g Oral

triamteren hidroklortiazid Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Toplayıcı tüpler üzerine etkili bir diüretik olan triamteren ile distal tüp üzerine etkili diüretik hidroklorotiazid kombinasyonu.
Yetişkinde 1-4 kapsül /gün.

Gebelik kategorisi C.

Kontrendikasyon; hiperkalemi, böbrek yetmezliği, aşırı duyarlılık.

Etkileşim; ACE inhibitörleri, oral antidiabetikler, antiinflamatuarlar, lityum, norepinefrin, tübokürarin, amfoterisin B, steroidler, antihipertansifler, antikoagulanlar.

Yan etkiler; allerji (döküntü - anaflaksi), aritmi, hipotansiyon, hiperkalemi, hiperglisemi, hiperürisemi, hiponatremi, asidoz, hipokloremi, bulantı, kusma, ishal, konstipasyon, karın ağrısı, karaciğer enzimlerinde yükselme, interstisyel nefrit, böbrek yetmezliği, lökopeni, trombositopeni, purpura, adele krampları, yorgunluk, halsizlik, baş ağrısı, impotans, parestezi, vertigo...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

TRIANSERIL Hakkında Kısa Bilgi

TRIANSERIL 50 MG/25MG 20 KAPSUL, DEVA HOLDİNG A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 20 adet 50 MG triamteren hidroklortiazid etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. TRIANSERIL , piyasada 10.07 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699525157690 dir.

TRIANSERIL , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C03 DİÜRETIKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C03EA01 ve ATC adı hydrochlorothiazide and potassium-sparing agents dır. İlacın 1 adet eş değer ilacı bulunur.

TRIANSERIL hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.