Triamsinolon asetonat -oral ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
A01 AĞIZ
A01AC Kortikosteroidler
A01AC01 triamsinolon asetonat -oral

Triamsinolon asetonat -oral etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Oral enflamasyon ve ülseratif lezyonlarının tedavisinde, lokal kortikosteroid. Belirtilerin şiddetine göre, tercihen yemeklerden sonra ve yatmadan önce günde iki ya da üç defa uygulanır. Lezyonun üstüne ince bir film tabakası oluşuncaya kadar tüp hafifçe sıkılır (yaklaşık 0,6 cm). Gebelik Kategorisi: C. Triamsinolon asetonidin insan sütüyle atılıp atılmadığı bilinmemektedir. Kontrendikasyon; Triamsinolon asetonide veya diğer bileşenlerine karşı alerjisi olanlarda, kortikosteroid içerdiği için ağızda ya da boğazda fungal, viral ya da bakteriyel bir enfeksiyon olması durumunda kontrendikedir. Etkileşim; Bilinen bir etkileşim yoktur. Yan etkiler; Ülserin aktifleşmesi, Glukoz ve protein metabolizmasında değişiklikler, Adrenal supresyon (hormon üretiminde azalma). Yanma, kaşıntı, irritasyon, kuruluk, tedaviden önce olmayan dökülme, perioral dermatit, alerjik temas dermatiti, oral mukoza maserasyonu, sekonder enfeksiyon ve oral mukoza atrofisi.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Triamsinolon asetonat -oral etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.