VIRON 200 MG SERT KAPSUL (70 KAPSUL)

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:ribavirin
ATC: ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J05 SİSTEMİK ANTİVİRALLER
J05A DİREKT ETKİLİ ANTİVİRALLER
J05AB Nükleozidler ve nükleotidler
J05AB04 ribavirin
SB.atc:J05AP01
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: SANOVEL İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.
Barkod :8699536150710
Satış Fiyatı: 2.981,36 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:12 Temmuz 2024
Paylaş:
DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 6 g Inhalasyon, 1 g Oral

ribavirin Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

HCV de nükleozid analoğu antiviral.
Yetişkinde 2 x 500-600mg.

Gebelik kategorisi X.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, gebelik, emzirme, kardiyak hastalık, hemoglobinopatiler, böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği, kontrol edilmemiş tiroid hastalığı, ciddi depresyon, intihar düşüncesi ya da girişimi.

Yan etkiler; asteni, anfluenza benzeri semptomlar, ateş, psikiyatrik bozukluklar, baş ağrısı, baş dönmesi, parestezi, tremor, öksürük, dispepsi, bulantı, diyare, artraalji, miyalji, burun kanaması, çarpıntı, tad bozuklukları, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

VIRON Hakkında Kısa Bilgi

VIRON 200 MG SERT KAPSUL (70 KAPSUL), SANOVEL İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 70 adet 200 MG ribavirin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. VIRON , piyasada 2.981,36 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699536150710 dir.

VIRON , ATC sınıflamasının J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK) kategorisinde ve J05 SİSTEMİK ANTİVİRALLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu J05AP01 ve ATC adı ribavirin dır. İlacın 11 adet eş değer ilacı bulunur.

VIRON hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.